Elektryzująca alternatywa. Skoda Enyaq iV

Elektryzująca alternatywa. Skoda Enyaq iV

Autokult Elektromobilność
18 lutego 2022

Czy elektryczny samochód może być ekonomiczny, komfortowy dla całej rodziny, a o jego designie można powiedzieć tylko: jest piękny? Nowa Skoda Enyaq iV udowadnia, że to możliwe. Ale to nie wszystko co to wszechstronne auto ma do zaoferowania.

Skoda Enyaq iV to elektryczny SUV, który nie tylko zapewnia komfortową przestrzeń wewnątrz. To samochód, który wyróżnia się wyjątkową linią nadwozia.

Do tego Skodę Enyaq iV wyposażono w mnóstwo rozwiązań technologicznych, ułatwiających życie kierowcy. Jednym z nich są reflektory Full LED Matrix, które umożliwiają używanie świateł drogowych przez cały czas, bez oślepiania innych użytkowników.

Natomiast opcjonalny wyświetlacz head-up sprawi, że na przedniej szybie na poziomie wzroku kierowcy mogą być wyświetlane np. symbole nawigacji.

Skoda Enyaq iV w podstawowej wersji ma jeden silnik, umieszczony na tylnej osi. Jedną z opcji jest wersja z napędem 4x4, którą wyposażono w dwa silniki elektryczne. I to ona oferuje moc nawet do 265 KM.

Wrażenia z prowadzenia auta? Optymalny rozkład masy samochodu sprawia, że w zakrętach Skoda Enyaq iV jest pewna i stabilna. Na prostej pozwala zaś poczuć siłę elektryka.

Zasięg? W przypadku Skody Enyaq iV to 529km – zgodnie z normą WLTP.

To jednak nie wszystko, bo mnóstwo możliwości otwiera przed nami aplikacja MySkoda, co możecie zobaczyć w naszym materiale wideo.

Źródło artykułu:WP Autokult
Komentarze (0)