Poradniki i mechanikaFord Pro wprowadza kompleksowe rozwiązanie w zakresie ładowania, które pomoże klientom zwiększyć efektywność floty pojazdów zelektryfikowanych

Ford Pro wprowadza kompleksowe rozwiązanie w zakresie ładowania, które pomoże klientom zwiększyć efektywność floty pojazdów zelektryfikowanych

Ford Pro wprowadza kompleksowe rozwiązanie w zakresie ładowania, które pomoże klientom zwiększyć efektywność floty pojazdów zelektryfikowanych
Źródło zdjęć: © Materiały Partnera
Autokult Elektromobilność
07.06.2022 10:53, aktualizacja: 10.03.2023 13:55

Ford Pro wprowadza zintegrowane rozwiązanie w zakresie ładowania, które ma pomóc europejskim klientom w znalezieniu najlepszej strategii ładowania flot pojazdów elektrycznych, ułatwi instalację infrastruktury oraz zoptymalizuje proces ładowania pojazdów.

  • Ford Pro, wychodząc naprzeciw potrzebom flot pojazdów użytkowych, wprowadza rozwiązanie opracowane z myślą o ładowaniu pojazdów elektrycznych europejskich klientów
  • Zintegrowane, kompleksowe rozwiązanie obejmuje konsultacje, instalację systemów ładowania w obiektach firm wraz z oprogramowaniem oraz wsparcie w zakresie ładowania w domach i obiektach użyteczności publicznej
  • System ładowania Ford Pro Charging może być używany przez floty każdej wielkości i marki, a jego integracja z innymi rozwiązaniami Ford Pro pozwala zwiększyć wydajność i poprawić satysfakcję klienta

Ford Pro Charging jest kluczowym produktem Forda Pro, który został zintegrowany z innymi rozwiązaniami Forda Pro, by uprościć jak najbardziej jego obsługę i zarządzanie przez menadżerów flot, a także proces ładowania przez kierowców, co wpłynie na poprawę efektywnego wykorzystania pojazdów.

Konsultanci Ford Pro Charging będą towarzyszyć klientom podczas skomplikowanego procesu przechodzenia na pojazdy elektryczne w ich flotach, pomagając im w wyborze optymalnego rozwiązania w zakresie ładowania, odpowiadającego profilowi ich przedsiębiorstw.

Firma oferuje kompleksowe, dostosowane do potrzeb klienta rozwiązania, obejmujące zarówno osprzęt i instalację w bazach i na parkingach firm oraz inteligentne oprogramowanie umożliwiające planowanie i optymalizowanie czasu ładowania pojazdów. Ford Pro Charging daje również możliwość korzystania z uproszczonych rozliczeń i administracji kierowcom, zabierającym pojazdy służbowe do domu, system usprawnia także ładowanie w miejscach publicznych.

451178452457317999
© Materiały Partnera

„Ford Pro Charging oferuje flotom jedno, zintegrowane rozwiązanie dla całego procesu ładowania, dostarczane przez partnera, któremu mogą zaufać” – powiedziała Iza Łozowska, europejski menedżer Ford Pro Charging. „Będziemy z nimi współpracować, aby zabezpieczyć ich firmy na przyszłość poprzez znalezienie odpowiedniej strategii ładowania, dzięki czemu ułatwimy maksymalnie przejście na pojazdy elektryczne”.

Kompleksowe rozwiązania w zakresie ładowania, stworzone z myślą o przedsiębiorstwach

Ford Pro rozumie rosnącą presję na elektryfikację flot – zarówno ze strony firm, które chcą realizować cele zrównoważonego rozwoju, jak i coraz bardziej świadomych ekologicznie klientów. Firma Ford Pro Charging ma pomagać klientom w odkryciu ekonomicznych korzyści płynących z elektryfikacji i wskazywać im najodpowiedniejsze długoterminowe rozwiązania dotyczące ładowania pojazdów ich flot.

W skład zespołu Ford Pro Charging wchodzą pełnoetatowi konsultanci, działający na głównych rynkach europejskich, których zadaniem jest pomaganie klientom przy wdrożeniu najbardziej efektywnej strategii ładowania, uwzględniającej specyficzne potrzeby ich firm.

Kierownicy flot mogą mieć pewność, że ich pojazdy będą dostatecznie naładowane i zostaną efektywnie wykorzystane, dzięki oprogramowaniu E-Telematics firmy Ford Pro, które przekłada kluczowe dane o pojeździe, przesyłane przez standardowy modem FordPass Connect ¹ pracujący na pokładzie E Transita, na szczegółowe rozpoznania i alerty. Obejmują one informacje o zasięgu, w tym konfigurowalne ostrzeżenia progów niskiego zasięgu, ostrzeżenia, jeśli pojazd nie ładuje się, kiedy powinien oraz informacje o efektywności ładowania, w tym o zużyciu kWh, prędkości ładowania i dystansie do wyczerpania akumulatora.

System umożliwia również zdalne, rozruchowe programowanie klimatyzacji, które zapewnia optymalną temperaturę pracy akumulatora E-Transit podczas ładowania, aby zmaksymalizować dostępny zasięg.

Indywidualne rozwiązania ładowania w bazach floty

W Ford Pro Charging zdajemy sobie sprawę, że każdy z przypadków będzie wymagał stosowania innego efektywnego rozwiązania w zakresie ładowania pojazdów. Nawet klienci, których floty działają w cyklach pracy i dysponują zapleczem umożliwiającym ładowanie na miejscu, mogą zauważyć, że poszczególne bazy w ramach tej samej floty mają inne wymagania.

Wykwalifikowani konsultanci Ford Pro Charging współpracują z każdą bazą i parkiem pojazdów flotowych w celu określenia najbardziej efektywnego, dopasowanego do przyszłych zastosowań modelu ładowania oraz zarządzają całym procesem planowania i wdrażania, co oznacza, że nawet właściciele flot o ograniczonej wiedzy na temat możliwości elektryfikacji mogą z łatwością dokonać zmiany.

Kompleksowa usługa „pod klucz” obejmuje zaprojektowanie rozwiązania, współpracę z odpowiednimi podmiotami w celu uwzględnienia ograniczeń związanych z infrastrukturą i planowaniem, instalację urządzeń klasy komercyjnej do ładowania w bazach oraz zapewnienie serwisu i wsparcia po uruchomieniu systemu ładowania. Montaż i obsługa serwisowa urządzeń jest realizowana we współpracy z wiodącymi partnerami, wykonującymi instalacje i producentami ładowarek.

Gdy ładowanie w bazie jest aktywne, inteligentne oprogramowanie Ford Pro Charging może automatycznie ocenić cykl pracy i poziom naładowania każdego pojazdu, aby zarządzać zasilaniem w całej bazie i zapewnić optymalną wydajność i czas pracy.

Bezpieczny system wykorzystuje dane o pojazdach i ładowarkach, co upraszcza ładowanie floty, pozwalając na pełną automatyzację tego procesu i optymalne dostosowywanie go do cykli eksploatacji. System pozwala też na ładowanie nadzorowane, w którym operatorzy mogą zaplanować zasilanie w wybranych godzinach lub do momentu osiągnięcia określonego stanu akumulatorów. Może to pomóc klientom wykorzystującym pojazdy, które muszą wyjeżdżać wcześniej, może także obniżyć koszty energii dla klientów, ładującym floty w nocy, przy korzystniejszych taryfach energetycznych.

Aby usprawnić pracę operatorów zarządzających flotami mieszanymi, oprogramowanie i wyposażenie Ford Pro Charging jest również kompatybilne z pojazdami innych producentów.

Uproszczone ładowanie w domu

Wielu kierowców flotowych po zakończeniu pracy wraca swoimi samochodami dostawczymi do domu, w związku z czym potrzebują systemu ładowania z dala od bazy. Po pełnej elektryfikacji floty, Ford Pro Charging oferuje rozwiązanie do zasilania akumulatora w domu, które zapewnia wygodne ładowanie w nocy i zmniejsza obciążenia formalne dla menedżerów i kierowców floty.

Po zainstalowaniu w domu kierowcy, nie rzucający się w oczy Wallbox Ford Connected może ładować pojazdy służbowe i automatycznie wysyłać raporty do centralnego systemu menedżera floty. Do aktywacji ładowarki wymagany jest unikatowy pilot powiązany z pojazdem, co pomaga zapobiegać nadużyciom i zapewnia, że menedżerowie flot otrzymują tylko właściwe raporty dotyczące opłat. Oprogramowanie Ford Pro może generować raporty użytkowania, dzięki czemu zwracanie kosztów kierowcom ładującym samochody w domu jest szybkie i łatwe. Osoby zarządzające flotą mogą również zdalnie sprawdzić, czy kierowca nie przeoczył terminu ładowania pojazdu w swoim domu.

Nie każdy kierowca floty ma prywatne miejsce parkingowe. Coraz powszechniejsze stają się jednak punkty ładowania elektrycznego zintegrowane z latarniami i innymi elementami infrastruktury ulicznej. Tam, gdzie kierowcy mogą ładować akumulatory w pobliżu swojego domu bez konieczności prowadzenia kabli zasilających po publicznych chodnikach, mogą używać specjalnego pilota do ładowania pojazdu i automatycznie wystawiać fakturę na konto firmowe.

Ładowanie z sieci publicznych przyjazne dla biznesu

Ford Pro przewiduje, że floty będą rzadko korzystać z publicznych punktów ładowania, aby korzystać z naładowanych pojazdów podczas pracy. Aby jednak uwzględnić wszystkie okoliczności i zapewnić większą elastyczność, firma gwarantuje dostęp do najbardziej rozbudowanej publicznej sieci ładowania w Europie, a także umożliwia automatyczne płatności i scentralizowane rozliczanie za pomocą indywidualnej karty rozliczeniowej dla każdego samochodu dostawczego.

Dzięki dostępowi do europejskiej sieci ponad 300 000 ładowarek szybko rozwijającej się Blue Oval Charging Network, znalezienie ładowarki, z pomocą której można doładować akumulator w trasie, jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Aplikacja Ford Charge Assist, obsługiwana z poziomu ekranu dotykowego systemu łączności i rozrywki Forda SYNC 4, ² pomaga kierowcom w znalezieniu stacji ładowania. System pomaga zlokalizować ładowarki w pobliżu lub na trasie podróży. Aby maksymalnie wykorzystać czas pracy, kierowcy mogą sprawdzić dostępność, koszt i szybkość ładowania przed przybyciem na miejsce, a także sprawdzić minimalny czas ładowania, który pozwoli na osiągnięcie zasięgu, wystarczającego na dotarcie do celu.

#

¹ FordPass Connect, aplikacja FordPass dla smartfonów i bezpłatne usługi powiązane z komunikacją sieciową są wymagane w przypadku korzystania z funkcji zdalnych (szczegóły można znaleźć w warunkach użytkowania FordPass). Usługi zdalne i ich funkcjonowanie zależą od dostępności wybranej sieci. Zmieniająca się technologia / sieci komórkowe / systemy pojazdu mogą ograniczać funkcjonalność i uniemożliwiać działanie usług korzystających z sieci. Usługi dla pojazdów skomunikowanych nie obejmują hotspotu Wi-Fi.

² Nie prowadź samochodu, gdy jesteś zdekoncentrowany oraz podczas korzystania z urządzeń mobilnych. w miarę możliwości korzystaj z systemów sterowania głosem. Niektóre funkcje mogą nie być dostępne, kiedy pojazd znajduje się w ruchu. Nie wszystkie funkcje są kompatybilne ze wszystkimi telefonami.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)