Jeszcze mocniejsza, hybrydowa Klasa E. Mercedes rezerwuje nazwę "E73"

Jeszcze mocniejsza, hybrydowa Klasa E. Mercedes rezerwuje nazwę "E73"

Mercedes oferuje też hybrydy PHEV razem z silnikami Diesla.
Mercedes oferuje też hybrydy PHEV razem z silnikami Diesla.
Źródło zdjęć: © fot. Mateusz Lubczański
Mateusz Lubczański
11.03.2021 10:39, aktualizacja: 13.03.2023 10:01

To nie powinno być zaskoczeniem. Niemcy rozszerzają ofertę supersportowych limuzyn i rezerwują oznaczenie "E73". Topowa pozycja w gamie może mieć ponad 800 KM, a takie wyniki zapewni, co oczywiste, układ hybrydowy.

Serwis Carbuzz zauważył, że w amerykańskim urzędzie patentowym pojawił się wniosek o zarezerwowanie nazwy E73. Już wcześniej Niemcy zastrzegli takie oznaczenia jak G73, GLS73, S73 czy chociażby GT73e. Mercedes najwyraźniej chce pójść drogą Porsche, którego hybrydowa Panamera Turbo S jest mocniejsza od swoich spalinowych odpowiedników.

W odległej historii AMG wykorzystywało już oznaczenie 73, lecz wówczas takie auta miały pod maską jednostkę V12 o pojemności 7,3 litra. Tym razem mówimy jednak o podwójnie doładowanym V8 z odmiany 63 wspomagane przez układ hybrydowy.

Na razie oczywiście w sprawie osiągów możemy jedynie spekulować, ale zaprezentowany w 2017 roku koncept miał 815 KM i przyspieszał do 100 km/h w mniej niż 3 sekundy. Zanim jednak tak potężna jednostka trafi do Klasy E, zapewne znajdzie się w topowym, czterodrzwiowym AMG GT. Nie zmienia to faktu, że jest na co czekać!

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)