O przyszłości motoryzacji już po raz trzeci. Kongres MOVE odbędzie się 18 czerwca

O przyszłości motoryzacji już po raz trzeci. Kongres MOVE odbędzie się 18 czerwca

O przyszłości motoryzacji już po raz trzeci. Kongres MOVE odbędzie się 18 czerwca
Platforma Autokult
17.06.2021 08:39, aktualizacja: 10.03.2023 15:43

Elektromobilność to nie tylko sprzedaż aut elektrycznych, ale też edukacja czy wpływ na rozwój społeczno-gospodarczy. O tych oraz innych ważnych aspektach będą dyskutowali eksperci i praktycy rynku e-mobility podczas kongresu MOVE, który odbędzie się już 18 czerwca.

Mało kto spodziewał się, że elektromobilna rewolucja nadejdzie tak szybko. O ile jeszcze kilka lat temu pojazdy elektryczne stanowiły margines nie tylko sprzedażowy, ale także ofertowy, tak obecnie rynek zmienia się nie do poznania. Wystarczy wspomnieć, że w ciągu pierwszych 5 miesięcy 2021 r., liczba rejestracji aut osobowych z napędem elektrycznym wzrosła o 150 proc. względem analogicznego okresu 2020 r.

W związku z tym już po raz trzeci podczas kongresu MOVE, którego współorganizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, spotkają się eksperci i praktycy rynku e-mobility, którzy będą dyskutować o przyszłości motoryzacji. Jest to jedyne tej rangi wydarzenie w Europie Środkowo-Wschodniej.

Wydarzenie będzie ogólnodostępne dla wszystkich zainteresowanych
Wydarzenie będzie ogólnodostępne dla wszystkich zainteresowanych© fot. mat. prasowe

W kongresie uczestniczyć będą zarówno przedstawiciele koncernów, administracji publicznej, organizacji branżowych, jak i świata nauki. Podczas dyskusji zostaną poruszane wątki edukacji w zakresie elektromobilności, jej wpływu na rozwój społeczno-gospodarczy Polski, zrównoważonego transportu czy istoty odpowiedniej infrastruktury ładowania dla zwiększenia popularności aut z alternatywnym napędem.

Wbrew pozorom kongres adresowany jest nie tylko do specjalistów z branży, ale do całego społeczeństwa. Dlatego też transmisja na żywo z wydarzenia będzie ogólnodostępna, zarówno na stronie Wirtualnej Polski, oraz na kanale YouTube’owym i fanpage’u facebookowym Poznań Motor Show. Początek już we czwartek 18 czerwca o godz. 10.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)