Pierwsze Subaru na prąd przed 2025 rokiem. 10 lat później zelektryfikowana będzie cała gama

Pierwsze Subaru na prąd przed 2025 rokiem. 10 lat później zelektryfikowana będzie cała gama

Hybryda, jak XV e-Boxer za kilka lat nie będzie wyjątkiem w gamie marki.
Hybryda, jak XV e-Boxer za kilka lat nie będzie wyjątkiem w gamie marki.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Aleksander Ruciński
21.01.2020 11:37, aktualizacja: 13.03.2023 13:33

Subaru jest kolejną marką, która lekko spóźniona dołącza do wyścigu w rozwoju elektromobilności. Japończycy pochwalili się planami na najbliższe lata, z których wynika, że pierwsze auto tej marki zasilane prądem zadebiutuje nie później niż w 2025 roku. To jednak dopiero początek.

Subaru poinformowało, że zacieśnia swoją współpracę z Toyotą, także na polu rozwoju elektromobilności oraz pojazdów hybrydowych. Pierwszym elektrykiem z gwiazdami w logo będzie oczywiście crossover, który powinien idealnie wstrzelić się w obecnie panującą modę.

Plany zakładają zaprezentowanie modelu nie później niż w 2025 roku. Zapoczątkuje on gamę pojazdów elektrycznych i hybryd, które w ciągu kolejnych pięciu lat mają ustanowić co najmniej 40 procent całkowitej sprzedaży marki. W 2035 roku natomiast nie będzie istniało już żadne Subaru z konwencjonalnym napędem.

Co jednak ważne, Subaru nie zamierza rezygnować z wyjątkowych rozwiązań charakteryzujących tę markę. Mowa oczywiście o spalinowych silnikach typu boxer, które będą parowane z napędami elektrycznymi. Przykładem takiego rozwiązania jest chociażby zaprezentowany niedawno model XV z napędem e-boxer.

Poza tym Japończycy chcą skupić się na rozwoju technologii wspomagania kierowcy w ramach systemu Subaru EyeSight. "Mając na uwadze cechy sprawiające, że Subaru wyróżnia się na tle innych marek, chcemy rozwijać markę w taki sposób, by chronić środowisko naturalne, przy jednoczesnym spełnianiu oczekiwań naszych klientów" - stwierdził szef marki Tomomi Nakamura w oficjalnym komunikacie prasowym.

Jesteśmy ciekawi, jak Japończykom uda się trudna sztuka, połączenia rozwoju elektromobilności z zachowaniem dotychczasowego charakteru marki kojarzącej się przez lata z motorsportem i "prawdziwą" motoryzacją. Czas pokaże...

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)