Renault nie obniży cen swoich aut. Uważa, że Tesla popełnia błąd

Renault nie obniży cen swoich aut. Uważa, że Tesla popełnia błąd

Renault Megane E-Tech Electric
Renault Megane E-Tech Electric
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Renault
20.04.2023 19:48, aktualizacja: 20.04.2023 20:53

Tesla w ostatnich miesiącach wprowadziła serię obniżek cen swoich samochodów. Przedstawiciele Renault uważają, że w ich przypadku nie jest to konieczne, a w dłuższej perspektywie marka wyjdzie na tym lepiej niż amerykańscy konkurenci.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy Tesla próbuje wykrzesać dodatkowe pieniądze z każdego sektora swojej działalności, przy okazji obniżając ceny swoich samochodów. Nawet kilka dni temu świat obiegła informacja o spadku cen modeli Amerykanów o kolejne kilka procent. Zmiany oczywiście nie umknęły uwadze konkurentów, którzy zaczęli rozważać, czy samemu nie wprowadzić korekt w cennikach.

Fabrice Cambolive, dyrektor generalny Renault, bardzo szybko zareagował na ruchy Tesli i przyznawał, że będą analizować rynki w poszukiwaniu najlepszego wyjścia. Już po kilku dniach jednak nowe stanowisko, jak podaje ANEurope, przekazał podczas spotkania z inwestorami dyrektor finansowy marki Thierry Pieton. Przyznał on, że długofalowo obniżanie cen może nie prowadzić do pozytywnych skutków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Renault Austral - to nie Nokia 3310

Kiedy zacznie się obniżać ceny, wartość rezydualna aut leci w dół. Nie dokonaliśmy żadnych drastycznych zmian cen i nie planujemy tego robić. Nie zachęca nas wizja obniżania cen aut, zabijania wartości rezydualnej i wpadania w taką spiralę. Jeżeli ma to skutkować mniejszą sprzedażą, niech tak będzie. Celujemy w maksymalizację wartości samochodów, nie maksymalizację udziału w rynku.

Thierry PietonDyrektor finansowy marki Renault

Podejście Renault wydaje się być więc zgoła inne w porównaniu z Teslą. Od dłuższego czasu Francuzi mówią zresztą, że ich celem jest wskoczenie do wyższego segmentu rynku, toteż obniżki cen wzorem amerykańskiej marki mijają się z celem długoterminowym Renault. Pytanie tylko, jaką drogę obiorą inni producenci. Czy bliższe będzie im podejście Tesli, czy może francuskiego giganta?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)