Właściciele elektryków nie zapłacą za przejazd autostradami. Wystarczy się zarejestrować

Właściciele elektryków nie zapłacą za przejazd autostradami. Wystarczy się zarejestrować

W Czechach kierowcy elektryków lub aut niskoemisyjnych nie płacą za autostrady.
W Czechach kierowcy elektryków lub aut niskoemisyjnych nie płacą za autostrady.
Źródło zdjęć: © fot. Michał Zieliński
Mateusz Lubczański
18.06.2021 10:57, aktualizacja: 10.03.2023 15:42

Kierowcy samochodów elektrycznych zarejestrowani w EV Klub Polska nie będą płacić za przejazd autostradami. Ulgi dotyczą odcinków AmberOne A1 i A4 Katowice – Kraków. To tymczasowa akcja i potrwa do października 2021 roku.

O akcji poinformowało Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych w trakcie branżowego kongresu. Od 18 czerwca użytkownicy pojazdów zasilanych prądem (ale nie hybryd plug-in) mogą korzystać z darmowych przejazdów autostradami.

Akcja będzie miała miejsce tam, gdzie dostępne są systemy wideo-tollingu. Mowa tu o odcinkach Gdańsk – Toruń autostrady A1 (dokładnie węzły Rusocin – Nowa Wieś) oraz Katowice – Kraków. To oznacza całkiem wymierne korzyści. Weekendowa wycieczka nad morze (wliczając w to trasę powrotną) to zaoszczędzenie 60 zł. Wycieczka do Krakowa to niemal 50 zł, które musielibyśmy wydać na bramkach. Akcja skończy się 18 października 2021 roku. By skorzystać z ulg wystarczy się zarejestrować w EV Klub Polska.

Już teraz kierowcy samochodów elektrycznych mogą cieszyć się darmowym parkowaniem w płatnych strefach oraz jazdą po buspasach. - Rozwój rynku samochodów elektrycznych wymaga systematycznego wsparcia. Równolegle do ustawowych przywilejów, a także narzędzi w postaci dopłat bezpośrednich czy ulg fiskalnych, potrzebne są inicjatywy popularyzujące elektromobilność, najlepiej oznaczające konkretne korzyści dla użytkowników – stwierdza Łukasz Lewandowski, koordynator EV Klub Polska oraz organizator akcji.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)