Bazowa Tesla Model 3 podrożała i jest wolniejsza niż kiedyś. Za to ma większy zasięg

Bazowa Tesla Model 3 podrożała i jest wolniejsza niż kiedyś. Za to ma większy zasięg

Tesla Model 3
Tesla Model 3
Źródło zdjęć: © fot. Michał Zieliński
Aleksander Ruciński
03.11.2021 11:50, aktualizacja: 10.03.2023 15:17

Wszystko drożeje, a produkty Tesli nie są tu wyjątkiem. Ci, którzy zajrzą w najnowszy cennik Modelu 3, mogą się zdziwić, choć nie tylko z powodu ceny, ale i zmian w specyfikacji. Teraz to nieco inne auto.

Zgodnie z oficjalnym konfiguratorem dostępnym na polskiej stronie internetowej Tesli, za bazową odmianę Modelu 3 trzeba obecnie zapłacić 219 990 zł. Co ciekawe, ta bazowa odmiana nie ma żadnej nazwy. Kiedyś był to Standard Range Plus, dziś jest po prostu Modelem 3.

Oczywiście chętni nadal mogą zdecydować się na na bogatsze wydania z dwoma silnikami i napędem na wszystkie koła. Ceny poszczególnych wersji znajdziecie poniżej:

Tesla Model 3 - ceny minimalne wersji napędu:

  • Model 3 - od 219 990 zł
  • Model 3 Long Range - od 244 990 zł
  • Model 3 Performance - od 269 990 zł

Co interesujące, cena nie jest jedyną zmianą w bazowym wydaniu. Przy okazji Tesla musiała też pomajstrować przy napędzie, co znajduje swoje odzwierciedlenie w parametrach technicznych. Zgodnie z informacjami przedstawionymi na stronie, Model 3 w podstawowym wydaniu rozpędza się do setki w 6,1 sekundy i pozwala przejechać 491 km na jednym ładowaniu.

Ceny Tesli Model 3 w Polsce
Ceny Tesli Model 3 w Polsce© fot. Zrzut ekranu z konfiguratora Tesli

Auto jest więc zauważalnie wolniejsze niż dotychczas (5,6 s do setki), lecz w zamian legitymuje się znacznie większym zasięgiem. Wcześniej było to bowiem 448 km. To zmiana, która z pewnością zadowoli wielu klientów. Jak sprawdzi się w praktyce? Na odpowiedź trzeba jeszcze poczekać, gdyż zgodnie z szacowanym terminem dostawy, pierwsze sztuki będą do odbioru dopiero w lutym.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)