Enea przekaże policji elektryczne radiowozy. Będą nieoznakowane i wiemy, gdzie trafią

Enea przekaże policji elektryczne radiowozy. Będą nieoznakowane i wiemy, gdzie trafią

Opel Corsa-e zasili policyjne szeregi
Opel Corsa-e zasili policyjne szeregi
Źródło zdjęć: © fot. mat. prasowe/Enea
Filip Buliński
18.07.2022 08:04, aktualizacja: 10.03.2023 13:47

Fundacja Enea przekazała nieodpłatnie policji pięć elektrycznych radiowozów. To ople corsy-e, które będą wspomagał funkcjonariuszy w codziennych zadaniach, pozostając "w ukryciu" - nie będą oznakowane. Wiadomo za to, do jakich miast trafią auta.

Elektryczne radiowozy nie są nowością w policji. Do tej pory w szeregi tej formacji "wstąpiły" m.in. nissany leafy czy hyundaie kony. Mowa tu jednak raczej o oznakowanych pojazdach. Teraz policyjną flotę zasilą nieoznakowane elektryki.

Fundacja Enea przekazała bowiem nieodpłatnie pięć opli cors-e. Auta trafią do funkcjonariuszy w Poznaniu, Wałczu, Tucholi, Gryfinie i Strzelnie. Pierwszy radiowóz został już przekazany do komisariatu Poznań-Grunwald.

Cała akcja ma promować cele zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu. Same radiowozy mają w policji pełnić funkcję pojazdów wsparcia operacyjnego.

Policyjne ople dysponują 136-konnym silnikiem i akumulatorem o pojemności 50 kWh. Ma to im pozwolić bezemisyjnie przejechać do 330 km, o czym jakiś czas temu miał okazję przekonać się Michał Zieliński podczas porównania z nissanem leafem.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)