Ford Mustang Cobra Jet 1400 to elektryk, który pokona 1/4 mili w czasie poniżej 9 sekund

Ford Mustang Cobra Jet 1400 to elektryk, który pokona 1/4 mili w czasie poniżej 9 sekund

Wyjątkowe koła od razu zdradzają przeznaczenie pojazdu.
Wyjątkowe koła od razu zdradzają przeznaczenie pojazdu.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Aleksander Ruciński
23.04.2020 13:22, aktualizacja: 13.03.2023 13:21

Ford oficjalnie zapowiedział prawdziwego potwora z napędem elektrycznym. Mustang Cobra Jet 1400 ma szokować mocą i osiągami. Powstanie tylko po to, by ścigać się na prostej i udowodnić, że zasilanie prądem sprawdza się również w sportach motorowych.

Cobra Jet - tak ochrzczono Mustanga z 1968 roku wyróżniającego się fabrycznym przygotowaniem do wyścigów na prostej. Teraz, 52 lata później Ford zapowiada współczesną odsłonę tego wariantu, która zamiast benzyniaka o pojemności 428 cali dostanie znacznie mocniejszy napęd elektryczny.

Choć Ford nie pochwalił się oficjalnymi danymi technicznymi, liczba 1400 w nazwie jasno sugeruje moc, jakiej powinniśmy się spodziewać. Jeszcze większe wrażenie robi zapowiadane w komunikacie prasowym 1500 Nm stale dostępnego momentu obrotowego.

Auto tworzone we współpracy z kilkoma amerykańskimi firmami - wliczając w to MLe Racecars, Watson Engineering, AEM EV i Cascadia - wchodzi właśnie w fazę testów. Oficjalny debiut ma nastąpić jeszcze w tym roku.

Obraz
© mat. prasowe

Ford chce tym modelem podkreślić potencjał, jaki drzemie w napędzie elektrycznym stosowanym już z powodzeniem w SUV-ie Mach-E. "Silniki elektryczne zapewniają zupełnie nowy rodzaj osiągów i wrażeń, a Cobra Jet 1400 będzie tego żywym przykładem" - mówi globalny szef Forda Dave Pericak.

Elektryczny Mustang ma być pierwszym modelem z linii elektrycznych wyścigówek Forda tworzonych przez dział Ford Performance. Samochód podobno będzie w stanie pokonać dystans 1/4 mili w czasie poniżej 9 sekund. Na potwierdzenie tych słów musimy poczekać jeszcze kilka miesięcy. Z pewnością warto.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)