Elektryczny Hummer w oficjalnej zapowiedzi. 1000 KM i 15 tysięcy Nm to nie żarty

Elektryczny Hummer w oficjalnej zapowiedzi. 1000 KM i 15 tysięcy Nm to nie żarty

Amerykanie opublikowali już oficjalną zapowiedź.
Amerykanie opublikowali już oficjalną zapowiedź.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Aleksander Ruciński
31.01.2020 07:57, aktualizacja: 13.03.2023 13:30

General Motors oficjalnie potwierdziło plany produkcji nowego Hummera, który będzie elektrycznym pickupem. Egzemplarz przedprodukcyjny zostanie zaprezentowany już w maju 2020 roku. Ma szokować danymi technicznymi, a w szczególności maksymalnym momentem obrotowym.

General Motors rzuca wyzwanie Tesli, zapowiadając nowego pickupa z potężnym napędem elektrycznym. Jeśli zapewnienia doczekają się realizacji, będziemy mieli do czynienia z czymś naprawdę wyjątkowym, co sprawi, że wszyscy zapomną o Cybertrucku.

Amerykanie chwalą się, że generatory zasilane prądem będą w stanie wykrzesać aż 1000 KM mocy. Jeśli taka wartość nie robi na was wrażenia, warto wspomnieć również o maksymalnym momencie obrotowym - ten natomiast przekroczy wartość 15 tysięcy Nm. Na razie nie wiemy, w jaki sposób GM zamierza osiągnąć pułap nieosiągalny nawet dla ciężarówek.

Co więcej, nowy Hummer ma być też całkiem szybki - zgodnie z zapowiedziami, pierwsza setka pojawi się na liczniku już po 3 sekundach. Prędkość maksymalna na razie nie jest znana, lecz biorąc pod uwagę prawdopodobną masę, wymiary i charakter pojazdu, raczej nie będzie to zbyt wysoka wartość.

GMC Hummer EV - bo tak brzmi pełna nazwa tego imponującego projektu - ujrzy światło dzienne już wiosną. Będzie to wersja przedprodukcyjna pokazująca możliwości modelu, który ostatecznie ma trafić na rynek w drugiej połowie 2021 roku. Amerykanie pochwalili się już nawet pierwszą wizualizacją frontu - jak przystało na pickupa z USA, przód jest naprawdę potężny.

Nie pozostaje nic innego jak trzymać kciuki za prawdopodobnie najciekawszego przedstawiciela rodzącego się dopiero segmentu elektrycznych pickupów. Zarówno wspomniana Tesla, jak i Rivian mogą mieć spory problem z przyciągnięciem uwagi klientów, gdy na scenę wkroczy nowy Hummer.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)