Kia rezygnuje z silników spalinowych. Koreańczycy podali datę

Kia rezygnuje z silników spalinowych. Koreańczycy podali datę

Takie silniki tylko do 2035 r. Potem wyłącznie elektryczne.
Takie silniki tylko do 2035 r. Potem wyłącznie elektryczne.
Źródło zdjęć: © fot. Michał Zieliński
Marcin Łobodziński
12.11.2021 11:45, aktualizacja: 10.03.2023 15:15

W gronie marek, które zadeklarowały całkowitą rezygnację z napędów spalinowych, pojawiła się kolejna. To Kia, która - podobnie jak Hyundai - wycofa spalinówki w Europie do 2035 r.

Hyundai już we wrześniu zadeklarował, że do 2035 r. zrezygnuje z napędu spalinowego w Europie, a do 2040 r. to samo stanie się na innych kluczowych rynkach. Celem jest osiągnięcie neutralności emisyjnej do roku 2045 również w kwestii produkcji pojazdów.

Jako że Kia należy do koncernu Hyundaia, nie może być inaczej w przypadku tej marki. Tym bardziej, że praktycznie wszystkie modele Kii bazują na modelach Hyundaia.

Kia i Hyundai dołączyły do innych marek, które nawet wcześniej zapowiedziały całkowicie elektryczne napędu. Przykładowo, do 2025 r. nie będzie już spalinowych jaguarów. Od 2027 r. Alfa Romeo przejdzie wyłącznie na elektryki. Volvo zobowiązało się do zakończenia sprzedaży spalinówek do 2030 r.

Przypominam też o deklaracji podpisanej podczas szczytu COP26 przez kilka państw, w tym Polskę, z której wynika, że od 2035 r. nie będzie można rejestrować nowych samochodów spalinowych. Należy więc się spodziewać, że do tego czasu wielcy producenci aut, którzy do tej pory nie zadeklarowali przejścia na samochody elektryczne, będą wycofywać modele spalinowe z niektórych rynków.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)