Mercedes wycofa się z Formuły E. Tak samo jak Audi i BMW

Mercedes wycofa się z Formuły E. Tak samo jak Audi i BMW

Po sezonie 2022 Mercedes skupi się głównie na spalinowej Formule 1.
Po sezonie 2022 Mercedes skupi się głównie na spalinowej Formule 1.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Daimler
Aleksander Ruciński
19.08.2021 08:55, aktualizacja: 10.03.2023 15:32

Mercedes jest kolejną marką, która oficjalnie ogłosiła pożegnanie z Formułą E. Elektryczny odpowiednik królowej motorsportu cieszy się coraz mniejszym zainteresowaniem fabrycznych zespołów. Niedawno podobne decyzje podjęli Audi i BMW.

Sezon 2022 będzie ostatnim dla Mercedesa w Formule E. Firma ze Stuttgartu postanowiła wycofać się z elektrycznej serii, by skupić się wyłącznie na Formule 1.

"Idziemy dalej, koncentrując wysiłki w motorsporcie na Formule 1, która jest najskuteczniejszym laboratorium do opracowania i sprawdzania zrównoważonych oraz skalowalnych technologii przyszłości" - możemy przeczytać w oświadczeniu Mercedesa.

Decyzja jest tym bardziej zaskakująca, że ogłoszono ją tuż po wielkim sukcesie jakim było zdobycie mistrzostwa w sezonie 2021 przez holenderskiego kierowcę. Nycka de Vriesa oraz tytułu najlepszego zespołu.

W grudniu 2020 roku na podobny krok zdecydowało się Audi i BMW. Obie marki ogłosiły, że kończą przygodę z Formułą E wraz z sezonem 2021. Czy odejście 3 dużych graczy będzie początkiem końca rywalizacji, która przez wielu była postrzegana jako przyszła alternatywa dla F1?

Raczej nie, gdyż w grze wciąż pozostaje wiele interesujących zespołów, także fabrycznych jak Jaguar, DS czy Nissan. Pytanie tylko na jak długo...

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)