Pierwsza luksusowa stacja ładowania w Niemczech. Tak Audi chce przyciągnąć klientów

Pierwsza luksusowa stacja ładowania w Niemczech. Tak Audi chce przyciągnąć klientów

To pierwsza, ale nie ostatnia taka placówka
To pierwsza, ale nie ostatnia taka placówka
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Audi
Aleksander Ruciński
21.12.2021 09:14, aktualizacja: 10.03.2023 14:28

Naładuj swoje auto odpoczywając w luksusowych warunkach - oto nowy przepis Audi na elektromobilność. Prestiżowa stacja ładowania w niemieckiej Norymberdze została otwarta 23 grudnia 2021 roku.

Wizytę na większości stacji ładowania aut elektrycznych raczej trudno zaliczyć do przyjemności. Pół biedy jeśli jest to punkt w centrum handlowym lub miejscu pracy. Wówczas podpinamy wtyczkę i idziemy robić swoje. Niestety, szczególnie w trasie przeważają niezbyt przyjemne miejsca, w których najlepsze co was czeka to kawa z pobliskiej stacji.

Audi zamierza jednak udowodnić, że ładowanie elektryka może być przyjemne. Wszystko za sprawą luksusowych punktów ładowania. Pierwszy z nich stanął właśnie w Norymberdze. Placówka składa się z sześciu punktów ładowania oferujących moc do 320 kW.

Producent szacuje, że większość klientów będzie spędzać w tym miejscu nie więcej niż pół godziny. W tym czasie można zrelaksować się w przytulnych wnętrzach o powierzchni ponad 200 m2, pijąc kawę, czytając czy korzystając z internetu.

Stacja ładowania Audi
Stacja ładowania Audi© mat. prasowe / Audi

Warto odnotować, że klienci mający subskrypcję Audi, zapłacą za każdą kWh 31 eurocentów, co jest dość atrakcyjną stawką. Co więcej, wszystkie urządzenia mogą być obsługiwane i rezerwowane przy użyciu aplikacji MyAudi. W planach są już kolejne lokalizacje, choć na razie nie wiadomo czy producent zamierza wyjść z pomysłem poza rodzime Niemcy.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)