Pierwsza i ostatnia hybryda marki - Polestar 1 zniknie z rynku

Pierwsza i ostatnia hybryda marki - Polestar 1 zniknie z rynku

Polestar 1 raczej nie doczeka się bezpośredniego następcy.
Polestar 1 raczej nie doczeka się bezpośredniego następcy.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Polestar
Aleksander Ruciński
12.02.2021 12:23, aktualizacja: 13.03.2023 10:09

To ostatni rok produkcji Polestara 1 - pierwszego, indywidualnego modelu marki wydzielonej przez Volvo, a przy okazji ciekawej hybrydy plug-in. Producent zapowiada, że od teraz wszystkie nowe modele będą w pełni elektryczne. Czego powinniśmy się spodziewać?

Polestar 1 ujrzał światło dzienne w 2017 roku. Było to pierwsze auto marki wydzielonej spod skrzydeł Volvo. Samochód napędzany doładowaną 2-litrówką i dwoma silnikami elektrycznymi był - a właściwie jeszcze jest - jedną z najciekawszych hybryd plug-in dostępnych na rynku. Niestety, jego produkcja zostanie zakończona jeszcze w tym roku.

Przedstawiciele marki w oficjalnym komunikacie prasowym uspokajają, że wszystko przebiega zgodnie z planem - rynkowy żywot Polestara 1 miał trwać 4 lata i właśnie dobiega końca. I choć nie jest to najważniejszy czy najpopularniejszy samochód w historii, zapewne wiele osób zatęskni za 628-konnym napędem i sporym, jak na hybrydę plug-in, elektrycznym zasięgiem, wynoszącym blisko 100 km.

Od teraz wszystkie nowe modele marki będą w pełni elektryczne - począwszy od znanego nam już Polestara 2, poprzez prawdopodobne modele 3 i 4. Żaden z nich nie zastąpi jednak bezpośrednio wyjątkowej "jedynki", wizualnie będącej czymś na kształt Volvo S90 z nadwoziem coupe.

Wśród kolejnych propozycji z pewnością znajdzie się produkcyjna wersja konceptu Precept, zapowiedzianego na początku 2020 roku. Firma wiąże z tym projektem spore nadzieje, licząc zapewne, że poważnie zagrozi on produktom Tesli.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)