Polestar 2 ma teraz znacznie więcej mocy. Wystarczyła zdalna aktualizacja

Polestar 2 ma teraz znacznie więcej mocy. Wystarczyła zdalna aktualizacja

Właściciele Polestarów zapewne chętnie skorzystają z opisywanej oferty
Właściciele Polestarów zapewne chętnie skorzystają z opisywanej oferty
Źródło zdjęć: © fot. Michał Zieliński
Aleksander Ruciński
09.12.2021 12:29, aktualizacja: 10.03.2023 14:32

68 KM więcej bez wychodzenia z domu - oto najnowsza oferta Polestar przeznaczona dla modelu 2. Zdalna aktualizacja umożliwia szybkie i bezbolesne zwiększenie mocy, choć trzeba sięgnąć do portfela.

Takie mamy czasy. Wystarczy stała łączność z siecią, by jednym kliknięciem poprawić parametry pojazdu. Od lat korzysta z tego Tesla, która stale wprowadza jakieś aktualizacje dla swoich modeli. Teraz podobną drogą poszedł Polestar. Użytkownicy topowej wersji modelu 2 mogą zafundować sobie dodatkowy zastrzyk mocy. Co więcej, w tym celu nie trzeba nawet wyjeżdżać z garażu.

Wystarczy przelew w wysokości 1000 euro, by zamiast dotychczasowych 408 KM mieć 476 KM. W skład pakietu, poza zauważalnym wzrostem mocy, wchodzi też wzrost maksymalnego momentu obrotowego - do 680 Nm. Dzięki temu Polestar 2 jest w stanie rozpędzić się do pierwszej setki w 4,4 sekundy - o 0,3 szybciej niż dotychczas.

Niestety szwedzki producent nie podaje, jak bardzo wpływa to na zasięg. Seryjnie, na pełnym ładowaniu można pokonać nieco ponad 400 km. Po aktualizacji wartość może okazać się nieco niższa. Mimo to nie zdziwię się, jeśli oferta szybkiego, zdalnego tuningu za 1000 euro będzie cieszyła się sporym wzięciem wśród użytkowników polestarów.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)