Pożar samochodu elektrycznego w USA. Pojazd zgasł i znowu się zapalił

Akcja gaśnicza zużyła ponad 41 tys. litrów wody
Akcja gaśnicza zużyła ponad 41 tys. litrów wody
Źródło zdjęć: © Facebook | Wareham Fire Department

08.08.2023 16:38, aktual.: 08.08.2023 19:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W amerykańskim stanie Massachusetts doszło do groźnego pożaru elektrycznego Chevroleta Bolta. Z wypowiedzi właścicielki wynika, że można było tego uniknąć.

Do incydentu doszło w miejscowości Wareham, w stanie Massachusetts. Załogom strażackim udało się ugasić początkowy pożar, ale akumulator litowo-jonowy samochodu zapalił się ponownie 30 minut później. W sumie straż pożarna spędziła trzy godziny na miejscu zdarzenia i zużyła ponad 41 tys. litrów wody, aby upewnić się, że Bolt nie stanowi już zagrożenia pożarowego. Zespół zastosował specjalne mocowanie węża, które ślizga się po ziemi pod podłogą pojazdu elektrycznego i chłodzi akumulator od dołu.

Na szczęście nikt nie został ranny, a samochód był zaparkowany na zewnątrz, co umożliwiło służbom ratunkowym dobry dostęp i możliwość przeprowadzenia skutecznej akcji gaśniczej. "Gdyby ten pojazd był zaparkowany w garażu, skutki mogłyby być katastrofalne" – powiedział John Kelley, dowódca straży pożarnej w Wareham.

Electric car spontaneously goes up in flames in owner's driveway

Samochód, który uległ pożarowi podlegał akcji serwisowej ogłoszonej przez GM w 2021 r., kiedy odkryto, że niektóre pojazdy elektryczne zapalały się z powodu wadliwych akumulatorów. Właścicielka Bolta powiedziała dziennikarzom, że samochód nie został naprawiony. "Nie mieli dla nas baterii, więc czekaliśmy" – przyznała w wywiadzie dla WCVB Channel 5 Boston. Koncern GM pierwotnie ogłosił, że wymieni akumulator w każdym elektrycznym Bolcie zbudowanym w latach 2017-2022, ale w tym roku zmienił swoje stanowisko, mówiąc, że dealerzy będą instalować tylko oprogramowanie do monitorowania stanu baterii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)