Nie chcą tylko elektryków. Japończycy twierdzą, że ocalą silniki spalinowe

Nie chcą tylko elektryków. Japończycy twierdzą, że ocalą silniki spalinowe16.11.2021 10:21
Silnik e-Skyactiv X pokazywał, że Mazda jest gotowa walczyć o silniki spalinowe
Silnik e-Skyactiv X pokazywał, że Mazda jest gotowa walczyć o silniki spalinowe
Źródło zdjęć: © Fot. Filip Buliński

Japońscy producenci uważają, że rozwój elektromobilności nie jest jedynym sposobem na osiągnięcie ekologicznej neutralności. Założyli więc sojusz, który poszuka rozwiązań pozwalających przetrwać silnikom spalinowym.

Team Japan to nowy sojusz w skład którego wchodzi Toyota, Mazda, Subaru, Kawasaki i Yamaha. Pięć japońskich marek zamierza wspólnie poszukać alternatyw dla napędu elektrycznego zarówno w samochodach osobowych, jak i jednośladach.

Inicjatywę zapoczątkowano i przedstawiono 13 listopada 2021 roku podczas konferencji prasowej na torze Okayama. Toyota pokazała tam wyścigową Corollę z napędem wodorowym, która będzie startować w zawodach wytrzymałościowych Super Taikyu Series. Do projektu przyłączyło się również Subaru.

Z kolei Mazda przy wsparciu Toyoty zamierza przedstawić 1,5-litrową jednostkę Skyactiv-D zasilaną biodieslem. Silnik również może znaleźć zastosowanie w motorsporcie. W sojuszu znajdziemy też Yamahę, która będzie uczestniczyć w projektach dotyczących napędu wodorowego dla aut i motocykli. Kawasaki zajmie się podobną tematyką, choć tylko w jednośladach.

Teraz nie pozostaje nic innego, jak czekać na pierwsze efekty współpracy. Widać, że Japończycy są pewni swego i nie zamierzają rozstawać się z silnikami spalinowymi. Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie, główną rolą sojuszu jest zapewnienie klientom większego wyboru. Ma być to alternatywa dla aut elektrycznych, które przez wiele marek są obecnie postrzegane i promowane jako jedyna, słuszna droga.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)