Norweskie media: Od 2024 roku Volkswagen będzie sprzedawał tylko elektryki

Norweskie media: Od 2024 roku Volkswagen będzie sprzedawał tylko elektryki

ID.4 to jedno z najpopularniejszych nowych aut w Norwegii
ID.4 to jedno z najpopularniejszych nowych aut w Norwegii
Źródło zdjęć: © fot. Konrad Skura
Aleksander Ruciński
22.08.2022 08:14, aktualizacja: 10.03.2023 13:42

Norwegia to raj dla wielbicieli elektromobilności i jedyny kraj na świecie, w którym auta na prąd sprzedają się zdecydowanie lepiej niż wersje spalinowe. Odważny krok Volkswagena zapowiadany przez lokalne media nie powinien więc dziwić.

W 2021 roku auta elektryczne stanowiły aż 64,5 proc. całkowitej sprzedaży w Norwegii. To wynik, o którym większość krajów Europy może tylko pomarzyć. Spory udział w wypracowaniu takiego rezultatu miała nie tylko Tesla, ale i koncern Volkswagena, który coraz lepiej radzi sobie na norweskim rynku.

W pierwszej połowie 2022 roku, VW ID.4 i Škoda Enyaq zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce na liście najpopularniejszych nowych aut w Norwegii. Poza ID.4 sporym wzięciem cieszy się też ID.3, który przez długi czas piastował pozycję lidera. Spore zainteresowanie budzi również niedawna premiera - ID.5 oraz ID.Buzz - wyprzedany do końca roku jeszcze przed debiutem.

Trudno mieć wątpliwości co do wiodącej roli elektryków w norweskiej gamie Volkswagena. Nic więc dziwnego, że producent podjął decyzję o ograniczeniu oferty wyłącznie do modeli zasilanych prądem - jak donosi lokalny "Postsen".

"Volkswagen zamknie sprzedaż samochodów benzynowych, diesli i hybryd w Norwegii 1 stycznia 2024 roku. Dyrektor Ulf Tore Hekneby, importera Harald A. Møller, ogłosi decyzję podczas eventu Arendalsuka w czwartek" - czytamy na łamach "Postsen". Teraz nie pozostaje nic innego jak czekać na oficjalne oświadczenie, które raczej nie będzie już żadną niespodzianką.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)