Polska firma podbija świat elektromobilności. Prezes ZPUE SA mówi co stanie się ze zużytymi akumulatorami

Polska firma podbija świat elektromobilności. Prezes ZPUE SA mówi co stanie się ze zużytymi akumulatorami

Mateusz Żuchowski
15.09.2022 15:30, aktualizacja: 28.10.2022 09:45

Rozwój elektromobilności nadal rodzi więcej pytań niż odpowiedzi. Jest jednak firma, która rozwiązuje te problemy: z pomocą produktów opracowanych przez Polaków i wyprodukowanych w Polsce. Prezes zarządu spółki ZPUE opowiada jak dokonuje się takiego cudu w Pszczynie.

To właśnie tam 12 września 2022 roku spółka ZPUE SA otworzyła tam nowe Centrum Elektromobilności: fabrykę, która będzie produkowała stacje ładowania samochodów elektrycznych, magazyny energii i pozostałe elementy potrzebne do tego, by rozwijać polską elektromobilność z pomocą opracowanych w naszym kraju technologii i produktów.

Choć w powszechnej świadomości o ZPUE SA być może nie mówi się zbyt wiele, to na pewno powinno się mówić więcej. To polska firma rodzinna założona w 1988 roku, która dziś zatrudnia ponad trzy tysiące pracowników, w tym setki inżynierów prowadzących prace badawczo-rozwojowe. To największy producent stacji transformatorowych w Europie.

Z takim potencjałem polska spółka planuje wejść na kolejny poziom rozwoju i zmierzyć się z największymi wyzwaniami, które ograniczają rozwój elektromobilności w Polsce, to znaczy kiepski stan sieci przesyłowej oraz przyszły los zużytych akumulatorów w autach elektrycznych. Prezes Wypychewicz w powyższym filmie zdradza co jego firma zamierza z tym zrobić.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)