Wygląda na to, że nowa Alfa Romeo GTV wyciekła na prezentacji

Wygląda na to, że nowa Alfa Romeo GTV wyciekła na prezentacji

Alfa Romeo GTV ma wrócić w najbliższych latach
Alfa Romeo GTV ma wrócić w najbliższych latach
Michał Zieliński
02.04.2019 07:44, aktualizacja: 13.03.2023 14:14

Duże coupé od Alfy Romeo jest jednym z najbardziej wyczekiwanych modeli włoskiego producenta. Znamy pierwsze szczegóły dotyczące GTV, ale dotychczas nie wiedzieliśmy, jak będzie wyglądać. Aż do teraz.

Na stronie ClubAlfa.it kierowanej do miłośników Alfy Romeo pojawiło się zdjęcie, które rzekomo zrobiono podczas prezentacji dla pracowników firmy. Jak to w przypadku wycieków trudno ocenić jego wiarygodność, ale jeśli faktycznie patrzymy na nowe GTV, to oznacza, że auto będzie naprawdę piękne.

Od razu widać, że nie jest to po prostu dwudrzwiowa Giulia, jak wielu się spodziewało. Linia dachu delikatnie opada ku wysokiemu tyłowi, na którego szczycie znajdują się trójkątne światła. Na zaciemnionym zdjęciu widać też pokaźne końcówki układu wydechowego. Wiemy, że czasem z nich nie będzie nic wylatywać. GTV ma być bowiem hybrydą.

Dla wszystkich zszokowanych: spokojnie. Układ hybrydowy ma generować przynajmniej 600 KM, które będą przekazywane na wszystkie koła. Osiągi nie są znane, ale mówi się, że rozkład masy będzie wynosił 50:50, więc można się spodziewać, że GTV będzie jeździć dobrze.

Tak jak w przypadku poprzedników, nowa wersja będzie mieć miejsce dla czterech pasażerów. Premiera jest przewidywana najwcześniej na rok 2021 i do tego czasu prawdopodobnie poznamy więcej szczegółów. Najważniejsze jednak, że gran turismo od Alfy Romeo powróci i zrobi to w fantastycznym stylu.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)