34 stacje ładowania jeszcze przed końcem roku. Powstaną przy najważniejszych trasach

34 stacje ładowania jeszcze przed końcem roku. Powstaną przy najważniejszych trasach

Takich punktów ma być coraz więcej
Takich punktów ma być coraz więcej
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA
Aleksander Ruciński
08.08.2022 07:36, aktualizacja: 10.03.2023 13:45

Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) przy popularnych ekspresówkach i autostradach w Polsce zyskają kolejne ładowarki. 34 stacje dołączą do 13 uruchomionych od początku 2022 roku.

GDDKiA zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami realizuje plan rozbudowy sieci stacji ładowania pojazdów elektrycznych w kluczowych lokalizacjach. To MOP-y kat. I przy autostradach A1, A2 i A4 oraz drogach ekspresowych S3, S7 i S8.

Zgodnie z planem, w ostatnich miesiącach 2022 roku lista miejsc umożliwiających ładowanie aut elektrycznych w trasie zostanie wzbogacona o 34 punkty. Jak wyjaśniają przedstawiciele GDDKiA cytowani przez Polską Agencję Prasową (PAP), od początku roku uruchomiono 13 stacji ładowania w podstawowych miejscach obsługi podróżnych.

To 5 stacji na S8: Guzew Płn., Chojny, Dąbrowa Wlk. (woj. łódzkie), Jonas Płn., Jonas Płd. (woj. dolnośląskie), 2 stacje na A2: Sobótka, Cichmiana (woj. wielkopolskie) i 6 stacji na A4: Wierzbnik, Jankowice Wlk., Przysiecz (woj. opolskie), Proboszczowice, Chechło (woj. śląskie), Krajków Płd. (woj. dolnośląskie).

Operatorami wspomnianych stacji ładowania są prywatne podmioty. Zgodnie z deklaracjami GDDKiA, na każdą stację powinny przypadać minimum dwa punkty ładowania o mocy 50 kW lub większej.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)