34 stacje ładowania jeszcze przed końcem roku. Powstaną przy najważniejszych trasach
Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) przy popularnych ekspresówkach i autostradach w Polsce zyskają kolejne ładowarki. 34 stacje dołączą do 13 uruchomionych od początku 2022 roku.
08.08.2022 | aktual.: 10.03.2023 13:45
GDDKiA zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami realizuje plan rozbudowy sieci stacji ładowania pojazdów elektrycznych w kluczowych lokalizacjach. To MOP-y kat. I przy autostradach A1, A2 i A4 oraz drogach ekspresowych S3, S7 i S8.
Zgodnie z planem, w ostatnich miesiącach 2022 roku lista miejsc umożliwiających ładowanie aut elektrycznych w trasie zostanie wzbogacona o 34 punkty. Jak wyjaśniają przedstawiciele GDDKiA cytowani przez Polską Agencję Prasową (PAP), od początku roku uruchomiono 13 stacji ładowania w podstawowych miejscach obsługi podróżnych.
To 5 stacji na S8: Guzew Płn., Chojny, Dąbrowa Wlk. (woj. łódzkie), Jonas Płn., Jonas Płd. (woj. dolnośląskie), 2 stacje na A2: Sobótka, Cichmiana (woj. wielkopolskie) i 6 stacji na A4: Wierzbnik, Jankowice Wlk., Przysiecz (woj. opolskie), Proboszczowice, Chechło (woj. śląskie), Krajków Płd. (woj. dolnośląskie).
Operatorami wspomnianych stacji ładowania są prywatne podmioty. Zgodnie z deklaracjami GDDKiA, na każdą stację powinny przypadać minimum dwa punkty ładowania o mocy 50 kW lub większej.