Elektromobilność nie działa bez strategii i działań miasta. Wywiad z wiceprezydentem Łodzi

Elektromobilność nie działa bez strategii i działań miasta. Wywiad z wiceprezydentem Łodzi

Mateusz Żuchowski
14.09.2022 16:06, aktualizacja: 28.10.2022 09:48

Kongres Nowej Mobilności po raz kolejny gości w Łodzi, która powoli staje się jednym z jaśniejszych punktów na polskiej mapie zrównoważonego transportu. O tym dlaczego jest to tak ważne osiągnięcie i ile daje ono wszystkim mieszkańcom mówi mi wiceprezydent Łodzi Adam Wieczorek.

Kongres Nowej Mobilności to wydarzenie w dużej mierze poświęcone kwestiom samorządowym, jako że rozwój nowych metod transportu jest niemożliwy bez ich wkładu i kompetencji w tym zakresie. Wiceprezydent Adam Wieczorek w powyższym wywiadzie opowiada jak strategia elektromobilności zmienia i będzie zmieniać jeszcze bardziej oblicze całej Łodzi.

W przypadku tego miasta podjęto kompleksowe działania, które obejmują szeroko zakrojoną rewitalizację centrum. W wyniku tych prac w obszarze tym zostanie rozbudowana infrastruktura do ładowania samochodów elektrycznych, wprowadzona będzie Strefa Czystego Transportu, ale i podjęte zostaną inne działania, wykraczające daleko poza samą elektromobilność, które nadadzą sens i skuteczność podejmowanych kroków.

Materiał powstał przy współpracy z Kongresem Nowej Mobilności

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)