Hyundai chce być liderem elektromobilności w USA. Zacznie od fabryki akumulatorów

Hyundai chce być liderem elektromobilności w USA. Zacznie od fabryki akumulatorów

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Hyundai
Aleksander Ruciński
23.05.2022 11:55, aktualizacja: 10.03.2023 13:57

Hyundai ma śmiały plan, dzięki któremu zamierza stać się najważniejszym graczem w Ameryce w segmencie samochodów elektrycznych. Oznacza to inwestycje nie tylko w gamę modeli, ale i infrastrukturę oraz podzespoły.

Hyundai rzuca wyzwanie Tesli, zamierzając rywalizować z nią w amerykańskim mateczniku. Koreańczycy wiedzą jednak, że atrakcyjna oferta modeli, choć kluczowa, nie wystarczy by pokonać tego giganta. Do sukcesu niezbędne jest również odpowiednie zaplecze gwarantujące niezależność.

Jednym z filarów ma być nowa fabryka akumulatorów Hyundaia, która powstanie w hrabstwie Bryan, w stanie Georgia. Porozumienie pomiędzy władzami stanowymi, a przedstawicielami koreańskiego koncernu doszło już do skutku. Teraz nie pozostaje nic innego, jak czekać na zakończenie budowy i rozpoczęcie produkcji.

W ramach inwestycji o wartości 5,54 mld dolarów powstanie zakład zdolny produkować około 300 tys. akumulatorów rocznie. Co warte odnotowania, docelowo mają tam również powstawać gotowe pojazdy. Pierwsze prace ruszą z początkiem 2023 roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, fabryka rozpocznie działalność dwa lata później.

Fabryka w Georgii ma odegrać znaczącą rolę w planie elektryfikacji Hyundaia w USA. Pozwoli też ustabilizować łańcuch dostaw, dzięki uniezależnieniu od zewnętrznych źródeł. To kluczowy element strategii, która w przyszłości ma uczynić koreańską markę największym graczem na amerykańskim rynku aut elektrycznych.

To również duża szansa dla rozwoju regionu. Zgodnie z zapowiedziami, w zakładach w hrabstwie Bryan zatrudnionych zostanie około 8,1 tys. osób.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)