Tesla rozładowała się przez upały? Właściciel nie mógł nic zrobić

Tesla rozładowała się przez upały? Właściciel nie mógł nic zrobić

Karta klucz w tym przypadku była bezużyteczna
Karta klucz w tym przypadku była bezużyteczna
Źródło zdjęć: © Twitter
06.07.2023 20:57, aktualizacja: 07.07.2023 13:17

Pewien właściciel tesli w Stanach Zjednoczonych nie mógł otworzyć samochodu po tym, jak 12-woltowy akumulator, który zasila mniejsze funkcje samochodu, w tym okna i drzwi, rozładował się podczas letniego upału w Teksasie.

Do zdarzenia doszło w amerykańskim stanie Teksas, słynącym z częstych upałów. "Co zrobić, gdy jest tak gorąco, że twoja tesla nie reaguje na aplikację mobilną ani fizyczny klucz?" – zapytał ironicznie na Twitterze Dennis Hegstad, właściciel pojazdu. "Nie mogę otworzyć samochodu ani przesunąć go, aby dotrzeć do punktu ładowania" – dodał.

Do swojego postu mężczyzna dołączył również film, na którym pokazał, jak bezskutecznie próbował dostać się do elektryka za pomocą swojej karty klucza Tesli. Hegstad poinformował, że jego Model 3 z 2018 roku miał jeszcze około 130 mil zasięgu (209 kilometrów), kiedy obudził się rano w dniu feralnego zdarzenia. Opublikował również zdjęcie z aplikacji Tesli pokazujące, że "nie może znaleźć pojazdu", aby go odblokować.

Tesle nie mają tradycyjnych kluczy, natomiast karta wykorzystuje sygnały radiowe krótkiego zasięgu do komunikacji z samochodem i otwierania drzwi. Hegstad powiedział w rozmowie z serwisem Insider, że później dowiedział się, że 12-woltowy akumulator Tesli całkowicie się wyczerpał. Ten działa wraz ze znacznie większym akumulatorem litowo-jonowym i zasila mniejsze funkcje wewnątrz pojazdu, w tym oświetlenie wnętrza, zamki drzwi i wycieraczki przedniej szyby.

Od zeszłego roku Tesla zaczęła wysyłać właścicielom powiadomienia push, kiedy nadszedł czas na wymianę baterii, jednak Hegstad poinformował, że nie pamięta, czy otrzymał powiadomienie. Nowsze samochody Model 3 mają również 16-woltowy akumulator zamiast 12-woltowego. Producent nie stwierdził, jak doszło do tego, że akumulator niskonapięciowy się wyczerpał. Właściciel ma jednak własną teorię. Uważa, że może to być spowodowane wysokimi temperaturami w Teksasie, które sięgają tego lata nawet 35 stopni Celsjusza.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)